Anna HOGENOVÁ: Von z Matrixu? Prestaňme klamať samých seba a žiť podľa povelov.

Anna HOGENOVÁ: Von z Matrixu? Prestaňme klamať samých seba a žiť podľa povelov.

Rozhovor s Annou Hogenovou som plánovala dlhšie. Písala som jej na mail, ale nevedela som, že to je mail, ktorý už nemá, pretože kvôli jej názorom ju niektoré inštitúcie prestali akceptovať, rozviazali s ňou spoluprácu a škatuľkujú a nálepkujú ju tak, ako aj mnohých ďalších odborníkov. Alebo aj nás, obyčajných ľudí. Najmä za posledné roky.

Anny som sa pýtala aj:

  • Ako sa pozeráte na nálepkovanie ľudí v dnešnej dobe a čo sa to s ľuďmi vlastne deje?
  • Sledujete „nálepky“, ktoré vám niektorí dávajú a dokáže vás to zraniť? Ako človeka, ale aj ako odborníčku?
  • V hre máme aktuálne rôzne agendy, ktoré sa šíria pomaly a plíživo. A niektoré aj ako lavína. Ľudia sú zahltení správami o vojne, energetickej kríze, možnom krachu ekonomiky, LGBTI… Vnímate to ako propagandy?
  • Ak sú to propagandy a naratívy, ako sa z toho nezblázniť?
  • Sú podľa vás niektoré tie agendy a propaganda nastavované tendenčne? Skrátka riešia sa „hlúposti“ a nepodstatné veci z hľadiska aktuálnej situácie… A za oponou prebiehajú iné procesy, ktoré nás môžu v blízkej dobe šokovať? Možno aj zničiť?
  • Vy ste v rozhovore pre rádio Universum povedali, že veľa ľudí si dnes privyklo vykonávať povely. Už ani neprotestujú. Upozorňujete však, že je to cesta k otroctvu. Ako vnímajú tieto vaše vyjadrenia vaši kolegovia a ako študenti? Dávajú vám spätnú väzbu?
  • Ako sa to dá napraviť? Aby sme v tom otroctve neskončili?
  • Často za posledné roky vnímam, že mladí radi poslúchajú, čo sa týka nariadení. Vedia mladí ľudia dnes rozlišovať a hľadať odpovede na horúce témy? Používať vlastnú hlavu?
  • Posledné dni mnohí tí, ktorí označovali ľudí, že sú nezodpovední či dezoláti začínajú vyzývať a stažovať si, že v ľuďoch sa vytratilo dobro. Doslova, že prestali sme sa mať radi. U nás napríklad novinári Závodský a Hríb, ktorí naozaj 2 roky priam štvali a hecovali heslá ako dezolát, nezodpovedný… Je možné, že tí, čo najviac hecovali a rozdeľovali sa chcú zbaviť viny a vlastne akože milou rečou v podstate otáčajú kurz?
  • Prežiť toto celé podľa mňa môže iba psychicky odolný jedinec. Aké techniky používate, resp. odporúčate používať?

Anna HOGENOVÁ – Cesta z dnešného Matrixu plného povelov nie je jednoduchá, ale existuje.

Celý rozhovor si môžete pozrieť priamo tu:

Pripravila a Podcast ODznova moderuje: Martina Valachová

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
Email

Súvisiace články

Najčítanejšie články

TOP videá

Filter článkov podľa značiek