WEF – Yuval Noah Harari | Treba si zvyknúť na myšlienku, že ľudia sú len zvieratá, ktoré môžeme “hacknúť”.

Keď si pozriete videá s vystúpeniami predstaviteľov Svetového Ekonomického Fóra (WEF – World Economic Forum), tak získate odpoveď na otázky, kam globálne smeruje tento svet, kto to smerovanie riadi, kto na tom profituje a kto mu v skutočnosti vládne.

Jedným z predstaviteľov WEF je aj Yuval Noah Hararihistorik, profesor na katedre Histórie Hebrejskej Univerzity v Jeruzaleme, člen WEF a poradca jeho zakladateľa Klausa Schwaba. Ten vo svojich vystúpeniach na Výročných stretnutiach WEF v Davose (a aj inde), prináša veľmi zaujímavé myšlienky na ktoré sa oplatí pozrieť. Poďme si teda preložiť zopár krátkych video ukážok.

Už v roku 2018 vo svojom vystúpení na Výročnom stretnutí WEF v Davose uviedol nasledovné – viď video poniže (voľný preklad): “Dnes s vami chcem hovoriť o búducnosti nášho druhu, v skutočnosti o budúcnosti života. My sme pravdepodobne jednou z posledných generácií Homo Sapiens. V priebehu jedného, dvoch storočí bude naša planéta riadená bytosťami, ktoré budú od nás viac odlišné ako sme my od neandertálcov, alebo šimpanzov. Pretože nadhádzajúce generácie sa čoskoro naučia ako konštruovať a modifikovať naše telá, mozog a myseľ. Toto budú hlavné produkty ekonomiky 21. storočia, nie textil, automobily, alebo zbrane. Ale telá, mozgy a mysle. A ako konkrétne budú vyzerať títo noví vládcovia našej planéty? To bude závislé na rozhodnutí tých, ktorí vlastnia dáta. Tí, ktorí vlastnia dáta, kontrolujú nielen budúcnosť ľudstva, ale aj budúcnosť života ako takého. Pretože dnes sú dáta najcennejším aktívom na svete.

Zdroj: Will the Future Be Human? – Yuval Noah Harari at the WEF Annual Meeting 2018

A pokračuje ďalej – viď video poniže (voľný preklad): ” V dávnej histórii bola najcennejším aktívom pôda. A keď sa príliš veľa pôdy dostalo do rúk zopár jednotlivcov, ľudstvo sa rozdelilo na aristokratov a poddaných. Následne v moderných časov, v posledných 2 storočiach stroje nahradili pôdu, ako najcennejšie aktívum. A keď sa príliš veľa strojov koncetrovalo v rukách zopár jednotlivcov, ľudstvo sa rozdelilo na triedy – na kapitalistov a proletárov. A teraz dáta nahrádzajú stroje ako najdôležitejšie aktívum. A keď sa príliš veľa dát skoncentruje v rukách zopár jednotlivcov, tak sa ľudstvo rozdelí nie na triedy, ale na rôzne druhy. Prečo sú dáta také dôležité? Sú dôležité preto, lebo sme dosiahli bod, kde vieme hacknúť (nabúrať) nielen počítače, ale vieme hacknúť aj ľudí a iné organizmy. Dnes prebieha veľa diskusií ohľadom hackovania počítačov, emailov, bankových účtov a mobilných telefónov, ale v skutočnosti získavame môžnosť hacknúť ľudské bytosti.

Čo potrebujete, ak chcete hacknúť ľudskú bytosť? Potrebujete 2 veci. Potrebujete výkonný počítať a potrebujete veľa dát, špeciálne biometrických dát. Nie dáta, že čo kupujem, alebo kam idem, ale dáta o tom, čo sa deje v mojom tele a mysli. Do dnešného dňa nikto nemal potrebný počítačový výkon a potrebné dáta na to, aby mohol hacknúť ľudské bytosti. Aj keby vás ruská KGB, alebo španielska inkvizícia sledovala všade kam pôjdete 24 hodín denne, pozerala všetko, čo robíte , počúvala všetko, čo hovoríte, stále nemali k dispozícii nevyhnutný počítačový výkon a biologické znalosti potrebné na to, aby pochopili čo sa deje vo vnútri vášho tela a mysle, a aby vedeli ako sa cítite, čo si myslíte a čo chcete. Ale to sa už dnes mení.”

Zdroj: Will the Future Be Human? – Yuval Noah Harari at the WEF Annual Meeting 2018

Yuval Noah Harari ďalej dodáva – viď video poniže (voľný preklad): ” Ak sa demokracia nedokáže prispôsobiť týmto novým podmienkam, tak ľudstvo bude nútené žiť pod vládou Digitálnych Diktatúr. A už v súčasnosti vidíme formovanie sa čoraz viac a viac sofistikovaných monitorovacích systémov po celom svete. Vytváraných nielen autoritatívnymi režimami, ale aj demokratickými vládami. USA napr. budujú Globálny Monitorovací Systém, zatiaľ čo moja rodná krajina Izrael sa snaží vybudovať Totálny Monitorovací Systém na území West Bank-u.

Ale kontrola dát, môže umožniť ľuďom urobiť niečo omnoho radikálnejšie, ako len vybudovať Digitálne Diktatúry. Hackovaním organizmov môžu elity ziskať moc na prebudovanie samotného života. Pretože akonáhle vieme niečo hacknúť, obyčajne to vieme aj modifikovať a upravovať. A ak skutočne uspejeme v hackovaní a upravovaní života, tak to bude nielen najväčšia revolúcia v histórii ľudstva, ale aj najväčšia revolúcia v biológii od úplného počiatku našej existencie 4 miliardy rokov dozadu. Pretože za 4 miliardy rokov sa nič zásadné nezmenilo v základných pravidlách fungovania nášho života. Celá existencia za 4 miliardy rokov – dinosaury, paradajky, ľudia – celý život podliehal pravidlám prirodzeného výberu a pravidlám organickej biochémie. Ale to sa teraz ide zmeniť. Veda nahrádza evolúciu podľa prirodzeného výberu, evolúciou podľa inteligentného dizajnu. Nie podľa inteligentného dizajnu nejakého boha nad oblakmi, ale našim inteligentým dizajnom, inteligentným dizajnom našich Cloud spoločností – IBM Cloud, Microsoft Cloud. Toto sú nové hnacie sily evolúcie.

Zdroj: Will the Future Be Human? – Yuval Noah Harari at the WEF Annual Meeting 2018

Na otázku ako docielime, aby sa ľudia vzdali svojho súkromia, čo je nevyhnutné na to, aby sme mohli byť nonstop monitorovaní odpovedal nasledovne – viď video poniže (voľný preklad):” Možno najdôležitejší presun v tejto súvislosti bude v zdravotníctve. Veľký súboj dnešných dní ohľadom niečoho, čo mi voláme “Súkromie” bude medzi súkromím a zdravím. Dáme prístup ku všetkému čo sa deje v našom tele a mysli výmenou za oveľa lepšiu zdravotnú starostlivosť? Môj odhad je, že zdravotníctvo vyhrá na celej čiare. Ľudia sa vzdajú súkromia v prospech zdravotníctva! A možno na mnohých miestach ani nebudú mať na výber. Tým myslím, že ani nedostanú zdravotné poistenie, ak nebudú ochotní dať prístup k tomu, čo sa deje vo vnútri ich tela

Zdroj: Will the Future Be Human? – Yuval Noah Harari at the WEF Annual Meeting 2018

V ďalšom videu, tentokrát z vystúpenia na Výročnom stretnutí WEF v Davose v roku 2020 povedal nasledovné – viď video poniže (voľný preklad):” Ak máte dostatočné znalosti z biológie a máte dostatočne výkonné počítače a máte dáta, môžete hack-núť moje telo, môj mozog, môj život a budete ma poznať lepšie, ako poznám ja sám seba. Môžete vedieť typ mojej povahy, politické názory, moje sexuálne preferencie, moje mentálne slabosti, moje najhlbšie strachy a nádeje. Viete o mne viac, ako viem ja sám o sebe. A to môžete robiť nielen mne, ale každému.

Systém, ktorý nám rozumie lepšie ako my sami, môže predpovedať naše pocity a rozhodnutia, môže manipulovať naše pocity a rozhodnutia a v konečnom dôsledku môže robiť rozhodnutia za nás. V minulosti mnoho tyranov a vlád chceli urobiť takéto veci, ale nikto nepoznal biológiu dostatočne dobre a nikto nemal dostatočne výkonné počítače a dostatok dát, aby mohol hack-núť milióny ľudí. Ani Gestapo, ani KGB to nemohli urobiť. Ale čoskoro niektoré firmy a vlády budú schopné systematicky hackovať všetkých ľudí. Takže my ako ľudia, by sme si mali zvyknúť na myšlienku, že už nie sme záhadné duchovné bytosti, odteraz sme zvieratá, ktoré môžeme hacknúť. To je to, čo sme!”

Zdroj: How to Survive the 21st Century | DAVOS 2020

Yuval Noah Harari v týchto videách vystupuje ako niekto, kto je nezávislý, kto nás chce ochrániť pred zlými a len upozorňuje na to, čo nás môže čakať, keď si nedáme pozor. Keby nebol členom WEF a poradcom jeho zakladateľa Klausa Schwaba, mohli by sme mu aj veriť.

WEF však nie je len taká hocijaká, bezvýznamná organizácia. Naopak, je to veľmi vplyvná nadnárodná neziskovka, ktorej cieľom je dosiahnuť, aby globálny svet riadila samozvolená koalícia zložená z predstaviteľov nadnárodných korporácií, nadácií a verejného sektora. Tento cieľ presadzuje cez ideu Veľkého Resetu a 4 technologickej revolúcie.

Strategickými partnermi a členmi WEFnajbohatšie firmy sveta ako BlackRock, Google, Microsoft, Meta, Amazon, Volvo, VW, Astra-Zeneca, Alibaba, Alianz, Chevron, Cisco, Coca-Cola, Dell, Deutsche Bank, Goldman – Sachs, IBM. Johnson & Johnson, Mastercard, Nestle, PayPal, Pfizer, Procter & Gamble, Siemens, Uber, UPS, najvplyvnejšie nadnárodné nadácie ako Bill a Melinda Gates Foundation, Open Society Foundation a títo za členstvo ročne zaplatia 629 000 USD.

Okrem silnej členskej základne si WEF prostredníctvom progamu Young Global Leaders vychováva svojich lídrov, reprezentujúcich jeho globálnu agendu. S nimi potom penetruje do kabinetov jednotlivých vlád po celom svete už od roku 1993. Podľa slov predsedu WEF Klausa Schwaba majú v Kanade viac ako polovicu kabinetu a podobne je to v iných krajinách – viď video poniže.

Zdroj: Úryvok s prekladom z prednášky Klaus Schwaba s názvom Strengthening Collaboration in a Fractured World at The 2017 Malcolm H. Wiener Lecture on Harvard Kennedy School

Odchovancami Young Global Leaders však nie sú len politici, ale aj biznismeni, influenceri, umelci a vedci. Od roku 1993 viac ako 3 800 lídrov. A nie hocijakí lídri, stačí sa pozrieť na zoznam vybraných absolventov programu.

Politika – Tony Blair, Angela Merkel, Vladimir Putin, Viktor Orbán, Nicolas Sarkozy, Emmanuel Macron, José Manuel Barroso, Jacinda Ardern, Justin Trudeau.

Biznis – Elon Musk (Tesla, Neuralink, SpaceX), Bill Gates (Microsoft), Mark Zuckerberg (Facebook/ Meta), Jeff Bezos (Amazon), Larry Page (Google), Leif Johansson (AstraZeneca), Stéphane Bancel (Moderna), Vasudha Vats (Pfizer), Leo Tilman (BlackRock), Jimmy Wales (Wikipedia), Richard Branson (Virgin), David Filo (Yahoo), Rajiv Shah (Rockefeller Foundation), Jack Ma (Alibaba Group), Pierre  Omidyar (eBay), Niklas Zennström (Skype), Chad Hurley (Youtube), Evan Williams (Twitter), David Karp (Tumblr), Joe Gebbia (Airbnb).

Osobnosti, Športovci, Umelci – Bono z U2, Roger Federer, Leonardo Di Caprio, Michael Schumacher, Ashton Kutcher, Shakira, Wyclef Jean, Chelsea Clinton, Ivanka Trump, Nico Rosberg atď.

WEF teda systematicky vytvára exkluzívnu sieť bohatých, vplyvných ľudi, firiem, nadácií, osobností, ktorí následne presadzujú jeho globálnu agendu vo svojej oblasti. A že sú efektívni, to ukazuje Covid a Pandemická zmluva s WHO.

Keď sa teda spätne pozrieme na vyjadrenia Yuval Noah Harariho z tohto pohľadu, tak jeho snaha ochrániť  ľudstvo pred niečim zlým, už nevyznie tak úprimne. Je totiž členom tej istej organizácie, ktorej ďalší členovia prostredníctvom svojich firiem priamo vytvárajú a podporujú budúcnosť, pred akou nás on chce chrániť. Majú to vo svojich biznis plánoch a agendách.

A tak môžeme skonštatovať, že WEF nám prostredníctvom informácii a video vystúpení svojich členov prezentovaných na svojom webe, alebo sociálnych sieťach jednoducho rovno oznamuje, čo sa bude diať a kam tento svet bude smerovať. Využíva pritom jednoduchý psychologický trik – tvári sa ako niekto, kto nám chce pomôcť a pritom nás oberie o všetko. Teda v prípade, že to neodmietneme – a už nielen pre záchranu normálneho života a budúcnosti pre naše deti a vnukov, ale aj pre záchranu nášho druhu – Homo Sapiens.


Sci-fi, alebo Realita

Pre mnohých môžu informácie z videí znieť ako science fiction, ale realita je taká, že najbohatší muž planéty Elon Musk vlastní firmy Neuralink a SpaceX. Pričom Neuralink pracuje na prepojení nášho mozgu s počítačom. A SpaceX pre zmenu buduje “Smart Grid” okolo našej planéty.

Neuralink je už tak ďaleko, že opica mysľou ovláda počítačovú hru – viď video poniže, pokusy s ľuďmi sú v pláne tento rok a čip bude implantovaný špeciálnym, plne robotizovaným zariadením, kde rovno v deň zákroku odkráčate preč. V duchu hesla ochraňujeme vaše zdravie, firma tvrdí, že ide o medicínske zariadenie, pritom vie, že technológie ako Neuralink budú široko dostupné verejnosti už v roku 2025.

Zdroj: YouTube kanál Neuralink

SpaceX (okrem ďalších firiem ako Meta, Amazon) pre zmenu prostredníctvom svojich 42 000 satelitov na nízkom orbite, zabezpečí, aby sme mali pokrytie singálom na každom kúsku zeme tzv. Smart Grid – viď video poniže – a tým pádom mohli nonstop monitorovať všetko a všetkých. S pomocou svojej divízie Starlink už aj predáva predplatné na svoje internetové služby. V Auguste 2022 SpaceX predstavila kooperáciu s T-Mobile, zatiaľ pre US trh, ponúkajúc 100% pokrytie bez šedých zón – viď video poniže. K Septembru 2022SpaceX 2 300 funkčných satelitov na orbite a Starlink má cez 700,000 aktívnych úžívateľov. Každá vystrelená raketa Falcon 9 pritom vynáša na orbit 53 satelitov. Aj táto firma Elona Muska deklaruje, že ide o projekt vytváraný s ohľadom na pomoc pri záchrane života, alebo vylepšenie života a tak je vedená aj marketingová kampaň. Ak sa však vrátime k vystúpeniam Yuval Noah Harariho, tak tu máme reálnu ukážku ako jeden človek cez 2 firmy bude schopný monitorovať všetkých, ktorí budú mať čip pripojený k Smart Gridu.

Zdroj: YouTube kanál Tech Space

Zdroj: YouTube kanál SpaceX – SpaceX + T-Mobile Update


Covid 19

Zaujímavé na vystúpeniach Yuval Noah Harariho je aj fakt, že už v 2018 vedel, že súboj medzi súkromím a zdravím prebehne a že zdravie vyhrá na celej čiare, prípadne, že ľudia nebudú mať na výber kvôli zdravotnému poisteniu. A presne to sa dialo od Marca 2020 počas Covidu. Strach vytvorený médiami, “odborníkmi” (viacerí vyškolení v zahraničí na univerzitách masívne sponzorovaných členmi WEF), politikmi priniesol vytúžené ovocie a mnohí ľudia sa skutočne vzdali svojho súkromia. Dovolili monitorovanie pohybu cez mobilné telefóny, testovanie, ukazovanie modrých papierikov, porušovanie všetkých GDPR pravidiel, lekárskeho tajomstva, scanovanie očkovacích preukazov a boli aj návrhy, aby neočkovaní nedostali zdravotné poistenie.

Ako to Yuval Noah Harari vedel už v 2018? Jednoducho. Pretože je súčasťou tých, ktorí dané situácie priamo vytvárajú, ovplyvňujú a následne na nich profitujú. Využívajú pritom schému – Problém, Reakcia, Riešenie. WEF je pri mnohých globálnych udalostiach a spolu s ďalšími nadnárodnými organizáciami, korporáciami a inštitúciami najprv vytvoria Problém (alebo ilúziu problému), ktorý prinesie (poväčšine) očakávanú Reakciu a následne nám “spasitelia” ponúknu riešenie. Pri Covide – vakcínu a testy, pri Rusko/ Ukrajinskej vojne – zvýšenie cien energií, potravín, života, obmedzovanie dodávok tepla a predaj zbraní, pri Uhlíkovej stope – monitorovanie vašej platobnej histórie a obmedzenie využitia vašich peňazí na (podľa nich) CO2 náročné komodity, alebo služby. Pri LGBTI agende – umelé vytváranie nových kategórií s neúmernými právami, formátovanie mladých a trestanie (podľa nich) nevhodných výrokov atď.. Pritom testuju, či ľudia v mene akéhosi vyššieho cieľa toto všetko akceptujú. Ak áno. Ide sa ďalej, ak nie, vytvorí sa ďalší problém. Preto Yuval Noah Harari úplne pokojne skonštatoval aj to, kto bude vládcom budúcnosti – “tí, ktorí vlastnia dáta”  ako aj to, že “evolúciu podľa prirodzeného výberu,nahradí evolúcia inteligentým dizajnom “našich” Cloud spoločností – IBM Cloud, Microsoft Cloud”.

Po pozreťí videí, je teda celkom zjavné, že prečo sme tu mali 2 ročné celosvetové vytváranie strachu a mediálnu masáž s vírusom Covid 19, ako aj globálnu diktatúru a obmedzenia. Menej zjavné je, že sa to ešte neskončilo. Naopak za 2 roky sa globálne preformátovala spoločnosť, zdravotníctvo a zaviedol sa systém kontroly, ktorý je možné aktivovať okamžite, kedykoľvek a globálne. A nielen kvôli Covid 19, ale kvôli akémukoľvek vírusu, stačí vyhlásiť Pandémiu a sme tam, kde sme boli – akurát rýchlejšie, tvrdšie a bez diskusií. (Aj preto Pandemická zmluva s WHO). A to, že sa to ešte neskončilo dokazujú nasledovné príklady:

PCR Testy – ich akceptovanie ako diagnostických testov, napriek faktu, že nie sú (Globálne)

– Testy a Rúška (napr. Zdravotnícke zariadenia v SK, IT a ďalších krajinách)

– Covid pasy, Očkovacie preukazy (napr. pre cestu do USA, Kanady, Brazílie),

– Odkazy na Covid 19 a Očkovanie – z Google, Facebook, YouTube (Globálne),

– Cenzúra nežiadúcich názorov a eliminovanie ich predstaviteľov (Globálne)

– Monitorovanie pohybu cez mobilné telefóny, Scanovanie pri vstupe do obchodov, reštaurácií, metra a Lockdowny (napr. Čína)

– Pandemická Zmluva s WHO – po podpise ktorej sa WHO stane výhradnou autoritou v oblasti ochrany zdravia a vlády jednotlivých členských štátov jej budú podriadené.


Svetové Ekonomické Fórum – The World Economic Forum (WEF)

O NADÁCII

WEF je nadnárodná nezisková a lobistická organizácia založená Klausom Schwabom v roku 1971 so sídlom v Cologny, kantóne Ženevy vo Švajčiarsku. Nadácia, ktorá je z väčšej časti podporovaná príspevkami od 1,000 členských firiem – prevažne globálnych korporácií s obratom viac ako 5 miliard USD (partnermi sú firmy ako Google, Meta, Amazon, Microsoft, IBM, Mastercard, Pfizer, Alibaba, Astra-Zeneca, BlackRock) – ako aj verejnými dotáciami, vidí svoju misiu v zlepšení stavu sveta zapojením podnikateľských, politických, akademických a iných lídrov spoločnosti do formovania globálnych, regionálnych a priemyselných programov.

ČLENSKÉ

Ročné členstvo je rozdelené podľa miery angažovanosti od 52 000 USD pre individuálneho člena, cez 263 000 USD pre tzv. Industry partnera až po 527 000 USD pre Strategického Partnera – od roku 2014 sa navýšilo o 20% – to jest 628 000 USD pre Strategického Partnera. Za vstup na Výročné Stretnutie v Davose sa platí extra 19 000 USD a bez členstva nie je možné vstupenku kúpiť. Ak máte v pláne prísť dvaja, je potrebné upgradenúť na Industry Partnera a ak chcete prísť piati, tak na Strategického partnera + samozrejme 19 000 USD krát počet účastníkov.

CIEĽ

Cieľom WEF je dosiahnuť, aby globálny svet riadila samozvolená koalícia medzinárodných korporácií, nadnárodných nadácií a verejného sektora, ktorú fórum presadzuje cez ideu Veľkého Resetu a 4 technologickej revolúcie. Hovoria o prepojení civilného, verejného a korporátneho sektora – viď Wikipedia. Dobrým príkladom je WHO (Svetová zdravotnícka organizácia), kde je v pláne do roku 2024 presadiť WHO ako rozhodujúcu entitu na poli ochrany zdravia s právomocami nadradenými vládam jednotlivých štátov. V prípade, že 193 členských štátov podpíše tzv. International Pandemic Treaty, tak sa WHO reálne stane samovládcom na poli ochrany zdravia na celej planéte. Pritom to už dávno nie je združenie jednotlivých členských štátov, ale inštitúcia, kde je najväčším prispievateľom Nadácia Billa a Melindy Gatesových ako aj Gavi – Vakcinačná Agentúra (ktorú tiež založili Gatesovci) reprezentujúca záujmy farma firiem, výrobcov vakcín, Svetovej Banky a súkromného sektora. Model WHO je teda reálna ukážka toho, o čo sa nadnárodné nadácie, korporácie a inštitúcie v skutočnosti snažia. Odtiaľ už je len krôčik k Digitálnej Diktatúre.

SPRÁVNA RADA

Ak si pozriete mená a funkcie členov správnej rady WEF, získate ďalšiu predstavu o dosahu tejto nadnárodnej organizácie. Celý zoznam nájdete tu: Správna Rada WEF

Mukesh D. Ambani: Najbohatší človek Ázie a v TOP 10 najbohatších ľudí sveta, je členom správnych rád viacerých ropných koncernov a Bank of America
Marc Benioff: Majiteľ magazínu Time Magazine
Peter Brabeck-Letmathe: Emeritný predseda a bývalý predseda a generálny riaditeľ spoločnosti Nestlé Group
Mark Carney: Bývalý guvernér Bank of Canada, guvernér Bank of England a pracoval v Goldman Sachs, ako aj na Ministerstve Financií Kanady. V marci 2020 bol vymenovaný za osobitného vyslanca Organizácie Spojených národov pre opatrenia v oblasti klímy a financií
Laurence Douglas: Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock, najväčšieho správcu aktív a financií na svete
Christina Freeland: Podpredsedkyňa vlády Kanady a ministerka Financií
Orit Gadiesh: Predsedkyňa manažérsko-poradenskej firmy Bain & Company. Členka Rady pre Zahraničné vzťahy
Fabiola Gianotti: Generálna riaditeľka CERN (Európska organizácia pre Výskum jadrovej energie) vo Švajčiarsku
Kristalina Georgieva: Predsedkyňa predstavenstva a Výkonná riaditeľka Medzinárodného Menového Fondu. Bola Výkonnou riaditeľkou aj Prezidentkou Svetovej Banky. Predtým pôsobila ako viceprezidentka Európskej komisie
Al Gore: Bývalý Viceprezident Billa Clintona
Hermann Gräf: Generálny riaditeľ a predseda výkonnej rady Sberbank, jednej z najväčších bánk v Rusku a bývalý minister hospodárstva a obchodu Ruska.
André Hoffmann: Podpredseda predstavenstva Hoffmann-La Roche, jednej z najväčších farmaceutických spoločností na svete
Ángel Gurría: Generálny tajomník Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD)
• Paula Ingabire: Ministerka Informačných a Komunikačných technológií a Inovácií v kabinete Rwandy.
Christine Lagarde: Prezidentka Európskej centrálnej banky a bývalá predsedkyňa a generálna riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF). V minulosti zastávala rôzne vysoké ministerské posty vo vláde Francúzska
• Jack Ma: Spoluzakladateľ a bývalý výkonný predseda Alibaba Group, nadnárodného technologického konglomerátu. Je v TOP 100 najbohatších ľudí sveta
Luis Alberto Moreno: Bývalý kolumbijský veľvyslanec v USA. Slúžil ako prezident Medziamerickej rozvojovej banky v rokoch 2005 až 2020
Peter Maurer: Prezident Medzinárodného výboru Červeného kríža
Patrice Motsepe: Juhoafrický miliardár, zakladateľ a výkonný predseda spoločnosti African Rainbow Minerals, ktorá ťaží zlato, železné kovy a platinu
Rania Al-Abdullah: Kráľovná Jordánskeho kráľovstva
Leo Rafael Reif: Prezident Massachusetts Institute of Technology
• David Mark Rubenstein: Spoluzakladateľ a spoluvýkonný predseda spoločnosti The Carlyle Group, globálna private equity investičná spoločnosť
Mark Schneider: Generálny riaditeľ Nestlé a bývalým generálny riaditeľom Fresenius, globálna zdravotnícka skupina s hodnotou 28 miliárd eur
Tharman Shanmugaratnam: Vrchný minister Singapuru a predseda the Group of Thirty – globálneho konzília ekonomických a finančných lídrov založeného Rockefellerovou nadáciou
Jim Hagemann Snabe: Predseda predstavenstva spoločnosti Siemens, bývalý predseda predstavenstva v Maersk
• Zhu Min: Zástupca výkonného riaditeľa Medzinárodného menového fondu, pracoval vo vedúcich pozíciách Bank of China a bol zástupcom guvernéra Čínskej Ľudovej Banky

VÝROČNÉ STRETNUTIE V DAVOSE

Svetové Ekonomické fórum (WEF) je známe najmä svojim každoročným stretnutím tzv. Annual Meeting koncom januára v Davose, horskom stredisku vo východných Alpách vo Švajčiarsku. Stretnutie spája približne 3 000 platiacich účastníkov, medzi ktorými sú okrem členov WEF aj TOP investori, obchodní lídri, politickí lídri, ekonómovia, celebrity a novinári – ktorí počas piatich dní, diskutujú o globálnych problémoch na 500 stretnutiach. Vstupenka stojí 19 000 USD a stretnutie prebieha za prísnych bezpečnostných opatrení. Účastníci sú rozdelení doslova na kasty, ktoré majú prístup na mítingy, podľa dôležitosti a postavenia a bez pozvánky sa na míting nedostane nikto.

Okrem výročného stretnutia v Davose, WEF organizuje aj regionálne konferencie v regiónoch Afriky, Východnej Ázie, Južnej Ameriky a Indie. A navyše ďalšie dve výročné stretnutia v Číne a Spojených Arabských Emirátoch. A aby toho nebolo málo WEF produkuje aj sériu reportov, zapája svojich členov do iniciatív týkajúcich sa ich sektora a ponúka platformy pre lídrov z vybraných zainteresovaných skupín pre kooperáciu na viacerých projektoch a iniciatívach – ako Young Global Leaders, Global Shapers a pod.

YOUNG GLOBAL LEADERS

Od roku 1992 spustilo WEF program Global Leaders of Tomorrow (Globálny lídri budúcnosti – ročný program, ktorý bežal od 1993 do 2003) a nadviazalo na to programom Young Global Leaders (Mladí Globálni Lídri – päťročný program od 2004/2005 dodnes). Podľa webu WEF The Young Global Leaders je akcelerátorom pre dynamických, výnimočných ľudí s víziou, odvahou a vplyvom ochotných viesť pozitívnu zmenu vo svete, v súlade s misiou WEF – podporovať verejno-súkromnú spoluprácu v globálnom verejnom záujme. Program od jeho uvenenia absolvovalo viac ako 3,800 politikov, verejných činiteľov, členov kráľovských rodín, majiteľov korporácií, bankárov, technických inovátorov, sociálnych podnikateľov, filantropov, predstaviteľov think-tankov, novinárov, autorov, umelcov a ďalších kultúrnych influencerov z celého sveta, ktorí vynikajú vo svojich odboroch, ale ešte nedovŕšili 40 rokov. Od svojho vzniku sa cez program vybudovala globálna sieť oddaných lídrov s obrovskými zdrojmi a vplyvom, z ktorých mnohí sú stále aktívni v komunitách, projektoch a pracovných skupinách WEF a ktorí pomáhajú realizovať jeho technokratické plány vo svojich krajinách a oblastiach.

Známe mená, ktoré absolvovali program (v angličtine):

Sergey Brin (Co-founder of Google)
Ashton Kutcher (Actor, venture capitalist, has investments in over 60 companies)
Leo Tilman (Former executive at BlackRock and Bear Stearns)
Queen Rania (Queen consort of Jordan)
Marissa Mayer (Former president and chief executive officer of Yahoo!)
Jimmy Wales (Co-founder of Wikipedia)

Politicians

1993: Tony Blair, Prime Minister of the UK (1997–2007)
1993: Angela Merkel, Chancellor of Germany (2005–2021)
1993: Vladimir Putin, President of Russia (2012–)
1993: Viktor Orbán, Prime Minister of Hungary (2010–)
1993: Nicolas Sarkozy, President of France (2007–2012)
1993: José Manuel Barroso, President of the European Commission (2004–2014)
2000: Chrystia Freeland, Deputy Prime Minister and Minister of Finance, Canada (2019–)
2002: Ilir Meta, President of Albania (2017–)
2003: Greg Hunt, Minister of Health and Aged Care, Australia (2017–), led Australia’s Covid-18 response
2005: Gavin Newsom, Governor of California (2019–)
2005: Justin Trudeau, Prime Minister of Canada (2015–), used the Emergencies Act against peaceful protesters
2006: Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, Minister of State for Foreign Trade, United Arab Emirates (2020–)
2006: Sanna Marin, Prime Minister of Finland (2019–)
2008: Karien van Gennip, Minister of Social Affairs and Employment, Netherlands (2022–); CEO of VGZ health insurance (Nov 2020)
2008: Ed Miliband, Shadow Secretary of State for Climate Change and Net Zero, UK (2021–)
2009: Anies Baswedan, Governor of Jakarta, Indonesia (2017–)
2009: Sebastian Kurtz, Chancellor of Austria (2017–2021)
2010: Alexander De Croo, Prime Minister of Belgium (2017–)
2010: Vincent van Quickenborne, Minister of Justice, Belgium (2020–)
2011: Jagdeo Bharrat, Vice-President of Guyana (2020–)
2013: Ida Auken, Minister of Environment, Denmark (2011–2014), currently Folketing MP and author to the infamous WEF article Welcome To 2030: I Own Nothing, Have No Privacy And Life Has Never Been Better),
2014: Jacinda Arden, Prime Minister of New Zealand (2017–),
2016: Emmanuel Macron, President of France (2017–), intiated vaccine passports and wanted to “piss off the unvaccinated
2016: Jens Spahn, Minister of Health, Germany (2021–)
2019: Carlos Alvarado Quesada, President of Costa Rica
2019: Mamuka Bakhtadze, Prime Minister of Georgia (2018–2019)
2019: Kamissa Camara, Minister of Digital Economy and Forecasting, Mali (2019–2020)
2019: Juan Guaidó, President of Venezuela (2019–)
2019: Annika Saarikko, Deputy Prime Minister of Finland (2020–)
2020: Faisal Al-Ibrahim, Minister of Economy and Planning, Saudi Arabia (2021–)
2020: Shauna Aminath, Minister of Environment, Climate Change and Technology, Maldives (2021–)
2020: Hammad Azhar, Minister of Energy, Pakistan (2021–2022)
2020: Annalena Baerbock, Minister of Foreign Affairs, Germany (2021–)
2020: Ugyen Dorji, Minister of Domestic Affairs, Bhutan (2018–)
2020: Karina Gould, Minister of Families, Children and Social Development, Canada (2021–)
2020: Paula Ingabire, Minister of Information Communication Technology and Innovation, Rwanda (2008–)
2021: Vera Daves de Sousa, Minister of Finance, Angola (2019–)
2021; Martín Guzmán, Minister of Economy, Argentina (2019–)
2021: Ronald Lamola, Minister of Justice and Correctional Services, South Africa (2019–)

Royalty

2001: Crown Princess Victoria of Sweden
2003: Crown Prince Frederik of Denmark
2004: Prince Willem-Alexander of the Netherlands
2005: Crown Prince Haakon of Norway
2007: Queen Mathilde of Belgium
2008: Princess Lalla Salma of Morocco
2010: Prince Bandar Bin Khalid Al Faisal of Saudi Arabia
2012: Crown Princess Mary of Denmark
2015: Princess Reema Bint Bandar Al-Saud, Ambassador of Saudi Arabia to the United States

Business and tech entrepreneurs

1993: Bill Gates, co-founder of Microsoft
1993: Richard Branson, founder of Virgin Records and Virgin Air
1993: Jorma Ollila, chairman of Shell Oil
1993: Jacob Wallenberg, chairman of Investor
1995: Paul Allen, co-founder of Microsoft
1995: Michael O’Brien, VP, Goldman Sachs International
1997: David Filo, co-founder of Yahoo
1998: Jeff Bezos, co-founder of Amazon
1999: Pierre Omidyar, founder of eBay
2001: Jack Ma, founder of Alibaba and Alipay
2002: Larry Page, founder of Google
2005: Niklas Zennström, founder of Skype
2005: Ali Y. Koç, president, Koç Holsings, Turkey
2005: Marc Benioff, CEO of Salesforce
2007: Jimmy Wales, founder of Wikipedia
2008: Elon Musk, founder of Tesla Motors
2009: Mark Zuckerberg, founder of Facebook/Meta
2009: Chad Hurley, co-founder of Youtube
2010: Evan Williams, co-founder of Twitter
2010: Ricken Patel, founder of Avaaz
2014: Leah Busque, founder of TaskRabbit
2014: David Karp, founder of Tumblr
2016: Joe Gebbia, founder of Airbnb
2019: Anjali Sud, CEO of Vimeo
2021: Zhengyu He, head of systems engineering, Ant Financial (spinoff of Alipay and basis for the Social Credit system in China)

Media and celebrities

1993: Bono, singer and co-founder of the ONE campaign
1993: David Roy Thomson, chairman of Thomson Reuters
2002: Carlos Lozada, Managing Editor, Foreign Policy (CFR)
2003: Carina L. Dennis, senior editor, Nature Magazine
2006: Debo Adesina, Editor, The Guardian Newspapers
2008: Anderson Cooper, anchor CNN
2008: Kristine Stewart, CBC and Twitter Canada
2008: Shakira, singer2008: Leonardo Di Caprio, actor and UN Messenger of Peace on Climate Change
2010: Wyclef Jean, rapper
2013: Chelsea Clinton
2015: Ivanka Trump, Senior Advisor to President Trump
2019: Gary Liu, CEO, South China Morning Post

THE GLOBAL SHAPERS

Okrem programu The Young Global Leaders v roku 2011 zakladateľ WEF Klaus Schwab uviedol do života aj program The Global Shapers – určený pre mladých ľudí pod 30 rokov. The Global Shapers je sieť inšpiratívnych, mladých ľudí, spolupracujúcich medzi sebou a s WEF pri riešení lokálnych, regionálnych a globálnych výziev. Aktuálne má viac ako 14 000 členov a strediská v 456 mestách v 150 krajinách.


Záver

Z uvedených videí a informácií vyplýva nasledovné:

 • Že to, aby sme sa vzdali svojho súkromia, bude zabezpečené strachom o svoje zdravie – napr. Covid 19
 • Že ten, kto vlastní dáta, je novodobým vládcom budúcnosti sveta – napr. IBM Cloud, Google Cloud, Microsoft Cloud, Amazon, Meta
 • Že ten, kto dokáže “vyrábať telá, myseľ a mozog, ako aj monitorovať, zaznamenávať myšlienky, pocity a fyziologické procesy, drží v rukách “zlatú baňu” keďže to budú hlavné produkty 21 storočia – napr. Neuralink Elona Muska, Meta Marka Zuckerberga
 • Že nemôžeme veriť niekomu, kto je členom WEF, ktoré danú situáciu priamo podporuje a vytvára – nech by akokoľvek pekne rozprával – napr. Yuval Noah Harari, člen a poradca zakladateľa WEF Klausa Schwaba
 • Že agendy, ktoré sú okolo nás, kde nájdeme WEF (alebo ďalšie nadnárodné inštitúcie, nadácie a organizácie) – Covid, LGBTI, Digitálna identita, Digitálna mena, Migračná vlna, Vojna na Ukrajine, Klimatická zmena/ Uhlíková stopa, Kybernetické ataky, Nukleárna vojna nie sú náhoda, naopak, Sú to plánované, čiastkové udalosti slúžiace na odpútanie pozornosti, rozdeľovanie ľudí, likvidáciu ekonomiky, finančnej nezávislosti, slobody a ich cieľom je podporiť vytvorenie Digitálnej Diktatúry
 • Že, keď Yuval Noah Harari hovorí o entitách, bytostiach, ktoré budú modifikované a napojené na počítač a modifikované, tak v skutočnosti tým myslí geneticky modifikované, programované, bezpohlavné bytosti, ktoré si budeme “vyrábať” – to jest transhumanizmus –  masívne podporovaný agendami ako LGBTI – na psychickej úrovni – a farma priemyslom s jeho produktami (vrátane vakcín) – na fyzickej úrovni (ovplyvňovanie  reprodukčnej schopnosti mužov a žien)
 • Že skutočným hlavným cieľom našich “elít” skrytým za vznešenými ideami a myšlienkami je transhumanizmus – vytvorenie bezpohlavnej bytosti (entity), napojenej na superpočítač, monitorovanej a ovládanej 24 hodín denne/ 365 dní v roku prostredníctvom “smart” grid-u, hŕstkou vyvolených vlastníkov našich dát v tzv. Digitálnej Diktatúre

A vyplývajú z toho ešte 2 veci:

 • Že tí, ktorí už dlhšiu dobu otvorene upozorňujú na tieto agendy vrátane transhumanizmu, nie sú žiadni pomätenci, blázni, konšpirátori, alebo šarlatáni – ale len ľudia, ktorí vedia po anglicky, pozreli si videá a dostali sa k týmto informáciam skôr ako ostatní a
 • Že zmenou vlády v jednotlivých krajinách sa nič nezmení.

Rozmýšľajte, zdieľajte!

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
Email

Súvisiace články

Najčítanejšie články

TOP videá

Filter článkov podľa značiek

Najnovšie články

 • Všetky kategórie
 • Hovorme Spolu
 • Monitoring
 • Odborné komentáre
 • Znovu Spolu
Všetky kategórie
 • Všetky kategórie
 • Hovorme Spolu
 • Monitoring
 • Odborné komentáre
 • Znovu Spolu
InfokanálRozhovory

Ako zmeniť prácu aby vás živila aj bavila? Numerológia v praxi pri hľadaní práce či vzťahu…

RozhovoryZdravie

Plná nádrž ma stojí 8€, je tu teplo a rodina je tu na prvom mieste.

RozhovoryZdravie

Ján LAKOTA: Krčméryho obrat o 180 stupňov nechápem. Za seba, podpisujem každé svoje vyjadrenie.

RozhovoryZdravie

Čaga sibírska, reishi, shiitake – komu a na aké diagnózy čínske a ruské huby fungujú?

RozhovoryZdravie

Mirka Števková: Ako vplývajú liečivé byliny na naše zdravie – vydymovanie a jeho účinky

DiskusieRozhovory

MUDr. Lakota a MUDr. Fischer: Vakcíny, očkovanie, možné následky po očkovaní, náhle úmrtia?

RozhovoryZdravie

Lieky už nepotrebuje. Metóda liečivej sily (Bruno Gröning)uzdravila z depresií Teréziu duchovnou cestou

RozhovoryZdravie

V mRNA sa našli aj úlomky skla či DNA. Regulátori privierali oči. Hovorí vedec Ondrej Halgaš

RozhovoryZdravie

Dal sa zaočkovať. Verí, že imunita ho zachráni pred možnými vedľajšími účinkami vakcíny

Odborné komentáreRozhovory

Psychosomatika je veľká vec. Nenechajme sa strašiť. Veľa chorôb nám spôsobuje stres.

Odborné komentáreRozhovory

Soňa Peková: Sme ako v tlakovom hrnci. Zmena je už blízko a nesmieme sa báť. OD-pustenie je kľúč…

RozhovoryZdravie

Kortikoidy priamo do žily odmietla. Vyliečila sa a lieky už nepotrebuje.