Celebrity búchajú na bránu RTVS: Hlasná požiadavka ohľadom antivaxerov!

Pandémia koronavírusu zasiahla všetky oblasti života. Z umeleckého sveta sa napriek uvoľneným opatreniam stále ozývajú hlasy, ktoré volajú po zmenách.

S novou iniciatívou HOVORME SPOLU prišli bratia Laco a Juraj Matyinkovci zo známej kapely Maduar, ku ktorým sa už pridalo viacero známych tvárí. Aby ich bolo poriadne počuť, rozpútali vravu, ktorá má byť počutá až v RTVS. Známe tváre totiž poslali riaditeľovi verejnoprávnej televízie Jaroslavovi Rezníkovi (55) otvorený list, v ktorom žiadajú zaradenie niekoľkohodinových diskusií do živého vysielania televízie, kde by sa preberala súčasná situácia, ktorá rozdeľuje spoločnosť. Ako sa k tomu postaví RTVS?

Bratia Matyinkovci sa preslávili hlavne v 90. rokoch, keď bola ich kapela Maduar na výslní. Po rokoch na hudobnej scéne však pokukovali po Amerike, kde sa na niekoľko rokov aj usadili. Rozbehli úspešný biznis v turizme, ale na Slovensko rozhodne nezanevreli. Sporadicky usporadúvajú koncerty a najnovšie sa pustili do svojej vlastnej iniciatívy s názvom HOVORME SPOLU, ktorú podporilo už viacero zvučných mien.

Medzi inými aj Marián Čekovský, Fredy Ayisy, Marcella Molnárová, Jaro Slávik či Mária Velšicová. Matyinkovcom sa totiž zdá, že pandémia koronavírusu narobila na Slovensku obrovské škody, čo sa týka medziľudských vzťahov. Do boja o nápravu chcú zapojiť aj RTVS, ktorú prostredníctvom otvoreného listu riaditeľovi Rezníkovi žiadajú o pomoc.

„Keďže situáciu na Slovensku vnímame ako neúnosnú, naším cieľom je dostať širokú diskusiu odborníkov z rôznych názorových prúdov do živého vysielania na RTVS tak, aby si mohli vzájomne konfrontovať svoje tvrdenia a obhájiť svoje riešenia. Považujeme to za kľúčový krok k tomu, aby sa začali obrusovať hrany medzi „tábormi“ na Slovensku, ktoré sú čoraz viac radikalizované a už nie sú schopné spolu komunikovať bez urážok či posmeškov,“ povedali maduaristi, ktorým nie je momentálna situácia ľahostajná.

Nejasný výsledok

Voči vedeniu RTVS však majú bratia Matyinkovci výčitky a ich vyhliadky, že by mohli so svojimi snahami uspieť, sú zatiaľ veľmi na hrane. „Vieme, že tu už bolo viacero individuálnych snáh o niečo podobné, ale RTVS im nedala potrebný priestor.“ Podporu získali hviezdy 90. rokov aj z radov známych tvárí, ktoré vidia v tejto iniciatíve zmysel.

„O podporu ma požiadali kolegovia z Maduaru. Keď sa má hovoriť spoločne o niečom peknom a presadiť nové názory, tak to nie je zlé. Zapojila som sa kvôli tomu, aby som podporila dobrú vec,“ povedala Marcella Molnárová Novému Času. K nej sa pripojil aj porotca zo šou Česko Slovensko má Talent Jaro Slávik: „Je to dobrý nápad. Chcú spraviť odborný duel rokovania, aby rozprávali zástupcovia obidvoch strán s obidvoma argumentmi.“ Slávik je však voči krokom RTVS skeptický.

„Nemyslím si, že to televízia podporí, ale každá snaha o dialóg je dôležitá, rozprávať sa musíme, nemôžeme po sebe štekať a zosmiešňovať argumenty toho druhého. Je nezmyslel aby sme si robili srandu z antivaxerov, aj keď si myslím, že sú hlúpi. Aj keď si myslím, že žiadna druhá strana nemá relevantného odborníka, ktorého antivaxeri budú rešpektovať. Mne zomrelo sedem kamarátov počas korony, niektorí priamo na a niektorí s covidom. Ja nemám byť prečo odporcom očkovania,“ uzavrel.

RTVS to neignoruje

Podľa informácií Nového Času sa verejnoprávna televízia tejto iniciatíve neotočila chrbtom. Podľa hovorkyne televízie Andrey Pivarčiovej sa otvorený list k riaditeľovi Jaroslavovi Rezníkovi dostal. „RTVS od vypuknutia pandémie poskytuje výrazný priestor pre viacerých odborníkov nielen v rámci spravodajských relácií v televízii a rozhlase, ale aj v ďalších programoch, dokumentoch, diskusiách či mimoriadnych diskusných formátoch, venovaných špeciálne tejto téme.

RTVS eviduje zvýšený záujem viacerých osobností a subjektov o serióznu diskusiu na televíznych obrazovkách so zreteľom na vyváženie obsadenia hostí relácií z rôznych názorových skupín a touto myšlienkou sa v súčasnosti zaoberá. Ďakujeme za záujem o príspevok do diskusie na našich obrazovkách, ponuku berieme na vedomie a budeme sa ňou zodpovedne zaoberať.“

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
Email

Súvisiace články

Najčítanejšie články

TOP videá

Filter článkov podľa značiek

Najnovšie články

  • Všetky kategórie
  • Hovorme Spolu
  • Monitoring
  • Odborné komentáre
  • Znovu Spolu
Všetky kategórie
  • Všetky kategórie
  • Hovorme Spolu
  • Monitoring
  • Odborné komentáre
  • Znovu Spolu
MédiáOdborné komentáre

Slovenskí novinári objavili svoje práva a dôstojnosť. Kedy objavia tie naše?

Odborné komentáreZdravie

Britský uznávaný kardiológ najprv propagoval Covid vakcíny, no teraz sa obrátil proti nim

Monitoring

WEF – Yuval Noah Harari | Treba si zvyknúť na myšlienku, že ľudia sú len zvieratá, ktoré môžeme “hacknúť”.

Odborné komentáreZdravie

Lockdown zničil zdravie, ľudskú dôstojnosť, ekonomiku aj budúcnosť!

MonitoringOpatrenia

Kanadský diktátor Trudeau sa už vyhráža: 90% preočkovanosť omikronovým boostrom alebo lockdowny!

Odborné komentáreZdravie

Svetové ekonomické fórum: „Solidné, racionálne dôvody“ pre implantáciu mikročipov deťom

Odborné komentáreZdravie

US Open bez Djokoviča, lebo odmietol neúčinnú vakcínu – proti Wuhan variantu

Monitoring

Najnovšia energetická fáza prípravy na totálnu kontrolu štátom

Hovorme SpoluO iniciatíve

HOVORME SPOLU | Juraj Matyinko (Maduar) – Osobné video o tom, ako vznikla idea iniciatívy (Video č.1)

Odborné komentáreZdravie

Kolekcia videí Reného Baláka – Školstvo SR, Testovanie a Rúška pre deti v školách – 12.01.2021 (Video č.1)

CenzúraMonitoring

TAKTO PRED ROKOM – Lekári a nezávislí odborníci vyzývajú vedenie RTVS k vytvoreniu priestoru pre diskusiu vo forme dialógu o pandemických opatreniach.

AgendaZnovu Spolu

ZNOVU SPOLU – Novinky 3.8.2022