Nahlasovanie vylepšení, podnetov, ale aj porúch a nedostatkov portálu

  • Nahlasovanie vylepšení, podnetov, ale aj porúch a nedostatkov portálu

    Posted by Juraj Matyinko on 31/05/2022 na 13:38

    Ak na niečo natrafíte v rámci vášho užívania tohto portálu, budeme radi, ak nám dáte vedieť v komentári pod týmto príspevkom, aby sme to mohli posunúť nášmu technickému tímu. O mnohých veciach vieme už teraz a postupne na nich pracujeme, ale určite sa objaví aj niečo nové, na čo sme pri testovaní neprišli a vtedy je vaša spätná väzba viac ako vítaná.

    Ďakujeme 🙂

    • Táto diskusia bola zmenená pred 1 rok, 10 mesiace o  Juraj Matyinko.
    • Táto diskusia bola zmenená pred 1 rok, 10 mesiace o  Juraj Matyinko.
    Ladislav Hennel replied pred 1 rok, 3 mesiace 15 Members · 44 Replies
  • 44 Replies
  • Radek Čurda

    Člen
    31/05/2022 na 18:32

    zdravím, snad byste mohli tento příspěvek přejmenovat na:
    Nahlasovanie vylepšení, návrhov, porúch a nedostatkov portálu .)

    ps: dotaz – počítá se do budoucna u MENU s jazykovými mutacemi (CZ, ENG)? Všiml jsem si, že něco je anglicky a něco slovensky… Já jsem čech..na Slovensku jsem se učil a slovensky a anglicky (trochu) rozumím.. pravdou je, že někteří rovesníci a zejména mladší ročníky již po slovensky uplne
    nevládnou .)

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      31/05/2022 na 18:39

      Vdaka za tip @radekc zamyslime sa nad tym 🙂

      Cely portal je mozne prelozit do Slovenciny, ale trvalo by to cca 3 tyzdne. Skor uvazujeme nad tym, ze ho vratime cely do anglictiny, kedze su tu pouzite jednoduche vyrazy, ktorym vacsina ludi uz dnes rozumie 🙂

  • Ladislav Ševčík

    Člen
    31/05/2022 na 18:59

    Ja by som privítal tmavé pozadie ako má Facebook, nedávno ho dostal aj VK. Biele moc ťahá oči, ale inak je to vcelku funkčné, intuitívne, tak snáď sa to uchytí, držím palce 😉

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      01/06/2022 na 09:08

      Dakujeme za podnet, zatial ostaneme pri cistom YouTube/ Google idnom nastaveni – neskor to mozno prehodnotime. Tak, ci tak sme radi, ze je to vonku a reakcie su velmi pozitivne. Mame vlastny necenzurovany priestor a to je podstatne!

  • Denisa Kokošková

    Člen
    01/06/2022 na 22:35

    Dobrý deň. Ak chcem niekomu napísať súkromnú správu, tým myslím jednému človeku, tak hore je riadok na to, aby som napísala jeho meno. Ale ak zadám do riadka napríklad meno jedného z adminov, neukáže sa mi jeho meno, na ktoré by som mohla kliknúť a tak ho označiť. Následne by som do väčšieho poľa pod riadkom napísala správu, ktorú by som odoslala. To je všetko, ďakujem, že sa mojim podnetom budete zaoberať a prajem vám pekný deň.

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      02/06/2022 na 13:25

      Pozdravujeme Denisa, sukromnu spravu mozete posielat len clenom, s ktorymi ste v spojeni. Poziadat o Spojenie/ Connection je mozne priamo na profile konkretneho clena stisknutim modreho tlacitka Connect. V momente ked druha strana vasu ziadost potvrdi, ste v spojeni a mozete si vymienat spravy.

      My ako admini webu/autori iniciativy, si spojenia ponechavame pre administratorov skupin a ludi, ktorych pozname, aby sme to mali prehladne.

      Dalsi clenovia nas vsak mozu kontatkovat na tejto linke: https://www.znovuspolu.com/groups/znovu-spolu/forum/topic/spravy-pre-zakladtelov-iniciativy-znovu-spolu-hovorme-spolu/ kde sme vytvorili priestor na komunikaciu a prijimanie sprav od vas.

      Dakujeme a pozdravujeme 🙂

  • Stanislav Faix

    Člen
    21/06/2022 na 19:05

    Jenom taková drobná, ale opravdu otravná maličkost ohledně stylu. Aktivní item v sidebaru má bílou barvu. Stačí –bb-sidenav-text-active nastavit na #385DFF a přiřadit to k: .bb-template-v2 .side-panel-menu>.current-menu-item>a, .bb-template-v2 .side-panel-menu>.current-menu-item>i

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      21/06/2022 na 20:15

      Vdaka Stanislav, zajtra sa na to pozrieme :-). Este finalizujeme materialy v suvislosti s HOVORME SPOLU III.

      Este raz vdaka!

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      23/07/2022 na 12:06

      Pozdravujeme Stanislav – vyriesene 🙂 Vdaka za podnet!

  • Unknown Member

    Člen
    24/06/2022 na 09:24

    Ja som z toho perplex. Keď sem nabehnem a pozriem novinky, je tu plno zaujímavých aktivít, akonáhle sa prihlásim, už v news feed mám len staré príspevky a tie nové neviem nájsť. Čo robím zle?

    • Juraj Matyinko

      Člen
      24/06/2022 na 12:13

      Robite vsetko spravne – islo zmenu globalnych nastaveni na nasej strane, ktorej vysledkom bolo zobrazovanie len relevantnych prispevkov pre uzivatelov – t.z. len tych prispevkov, ktore boli zverejnene vasimi prepojenymi kontaktmi a skupinami, ktorych ste clenom. Nasli sme vsak lepsie riesenie pre tych, ktori nepotrebuju vidiet vsetko, takze sme to nastavenie vratili do povodneho stavu.

      Aktualne Vam teda bude zobrazovat vsetky verejne dostupne novinky z portalu a v pripade, ze chcete vidiet len novinky od Vasich kontaktov alebo z Vasich skupin, tak si staci kliknut na Connections alebo na Groups nad prispevkami (vid prilozene foto). Pre navrat ku vsetkym prispevkom staci opat zvolit All Updates.

      Dufame, ze Vam to takto bude vyhovovat 🙂

      • Táto odpoveď bola zmenená pred 1 rok, 10 mesiace o  Juraj Matyinko.
      • Unknown Member

        Člen
        24/06/2022 na 19:56

        To je perfektné! Už to chápem, to je ten facebookový systém, ale tu je naozaj lepšie mať prehľad. Veľmi pekne ďakujem.

  • Unknown Member

    Člen
    24/06/2022 na 19:56

    To je perfektné! Už to chápem, to je ten facebookový systém, ale tu je naozaj lepšie mať prehľad. Veľmi pekne ďakujem.

  • Jana Badurová

    Člen
    27/06/2022 na 22:27

    Ahojte, neviem, prečo mi nejde odpovedať akoby na pôvodný príspevok, ale len vraj pánovi Čurdovi. Ale nie o tom som išla písať. Momentálne pozerám portál z mobilu a chcela som tu dopozerať komentár pani Hadvigovej. Lenže keď kliknem na Read more, tak mi to neotvorí zvyšok jej komentára, ale článok.

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      28/06/2022 na 16:45

      Pozdravujeme Janka – ano tvari sa to cudne, ale ked date odpovedat konkretnemu uzivatelovi, tak sa odpoved priradi k nemu aj ked pise inak 🙂 Takze aspon funkcne je to OK. Vdaka za poznatok – preverime, ako to vieme napravit!

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      28/06/2022 na 16:53

      A co sa tyka poznamky k read more – ak je komentar pod clankom tak otvori clanok ak je komentar pod prispevkom, tak otvori cely komentar. Taka je logika portalu. Este to overime. Vdaka za podnet!

      • Jana Badurová

        Člen
        29/06/2022 na 06:58

        Vďaka za odpoveď, to su len drobné konštruktívne pripomienky. Verím, že tento portál je oveľa lepšou alternatívou k Facebooku – bezpečnejší a dokonca s vylepšenými funkciami. Takže veľmi vám fandím a spolu tu môžeme aj čosi zmeniť k lepšiemu :-).

  • Janette Adamcová

    Člen
    19/07/2022 na 10:38

    Dobrý deň, mne sa pri niektorých skupinách ukáže, že stranka sa nenašla a k tomu veľká 404, mám to tak aj pri InfoVojne, ani tlačidlo na žiadosť o členstvo tam nemám 🙁

    Neviete, kde by mohla byť chyba, prosím, ? Ďakujem Janette

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      19/07/2022 na 18:27

      Dakujeme za spravu. Robi to z mobilu, alebo z PC?

      • Janette Adamcová

        Člen
        20/07/2022 na 16:43

        Robilo to z obidvoch, ale teraz uz je to OK, ďakujem pekne 🙂

        • Ladislav Matyinko

          Organizátor
          20/07/2022 na 18:06

          Vdaka za feedback – sme radi, ze to funguje 🙂

  • Erik Tomaniček

    Člen
    19/07/2022 na 19:12

    Mám problém, a nemôžem kontaktovať administrátora, neviem ako mu napísať správu, tak to píšem sem… hádam nevadí a budete ma kontaktovať. Ďakujem.

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      19/07/2022 na 20:29

      Pozdravujeme Erik – pokojne mozete napisat sem. Dakujeme za spravu 🙂

      • Erik Tomaniček

        Člen
        20/07/2022 na 10:34

        Chcel som sa pridať do skupiny učitelia, nakoľko pracujem v školstve ale nejako sa mi tam nedá pridať a neviem koho kontaktovať.

        • Ladislav Matyinko

          Organizátor
          20/07/2022 na 18:09

          Pozdravujeme Erik, skupina ucitelia caka na svojho administratora/ organizatora. Bez neho ju nevieme spojazdnit a tym padom nema kto potvrdzovat a kontrolovat clenov. V tomto momente je preto mozne len poziadat o vstup do skupiny, do momentu, kym sa nenajde zodpovedna osoba ochotna skupina vziat pod svoje kridla 🙂

  • Alena Kaššayová

    Člen
    23/07/2022 na 11:55
    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      23/07/2022 na 12:05

      Vdaka za info Alenka, pozrieme sa na to. Na nasom mobile sa to “zmesti”. Nastastie to robi len v diskusnom fore – nie na nastenke. Predame technickemu timu 🙂 Pekny den!

  • Miroslav Porubän

    Člen
    26/07/2022 na 16:00

    ahojte … odporúčam zmeniť poradie záložiek … váš názor?

    • Unknown Member

      Člen
      26/07/2022 na 17:35

      Za mňa to nie je nič fatálne, dá sa s tým žiť. Aj keď drobná, ale myslím, že programátorská záležitosť a programátor stojí peniaze.

    • Peter Sabacký

      Člen
      27/07/2022 na 22:06

      ja napríklad som za, aby sa tu rozbehla diskusia o celej stránke z pohľadu funkčnosti a vysvetlenia niektorých veci lebo, mám nejaké otázky a možno potom pribudnú k návodom aj ďalšie, keď nie návody aspoň vysvetlenia, prečo sa niektoré veci na stránkach chovajú ako sa chovajú ,

      jeden príklad – dal som reply na príspevok Miroslav Poruban obr.1 a otvorilo okno obr2. Reply to: Juraj Matyinko , to trochu nedáva zmysel , niekomu sa to môže zdať ako banalita

      a nesúhlasím s

      Ján Galan Member 26/07/2022 at 17:35 Za mňa to nie je nič fatálne, dá sa s tým žiť. Aj keď drobná, ale myslím, že programátorská záležitosť a programátor stojí peniaze.

      mne sa po kliknutí na skupinu zobrazia uživatenia a nie nástenka, cieľom má byť nástenka nie zoznam uživateľov takže ak je to programovo nastavené, že sa zobrazuje po kliknutí na skupinu to čo je v skupinovom menu ako prvé hlasujem za výmenu , a áno je to programátorská záležitosť prespokladám 10s vymeniť dve položky medzi sebou v menu

      a tá poznámka o peniazoch v tomto prípade nieje na mieste

      • Unknown Member

        Člen
        28/07/2022 na 08:43

        @Peter Sabacký,

        možno sa budete čudovať, ale peniaze teraz sú a budú až na prvom mieste. Toto nie je FB s 2 mld. userov, kde majiteľovi každý rok cinkne 100 mld. za reklamu a kde sedí armáda vývojárov aby riešili customer experience. Toto je dobročinný projekt so zatiaľ cca 2700 usermi, s ktorými chalani komunikujú osobne (veď skúste svoje pripomienky/sťažnosti na FB riešiť nie s robotom, ale priamo s Zuckerbergom :), a robia čo môžu, aby (aspoň ja mám z toho taký dojem) pripomienky v nejakých väčších balíkoch riešili. Táto sieť technicky funguje celkom dobre a teraz je dôležité, aby to nabralo čo najviac užívateľov a s nimi prišiel kvalitný content, ktorý pritiahne ďalších užívateľov a následne aj nejakú platenú reklamu, aby sa to samé ufinancovalo. Takže navrhujem menej sťažností a viac contentu (lebo sťažnosti ďalších užívateľov nepritiahnu).

        • Ladislav Matyinko

          Organizátor
          28/07/2022 na 10:12

          Jan Galan @Jan , Miroslav Poruban @MiroSlavP Peter Sabacky @peters45 dakujeme za pripomienku a navrh, ale spravne to sfrormuloval Jan Gala – teraz je dolezite mat spravnych uzivatelov, zmysluplne a angazovane skupiny a kvalitny obsah, ktory pomoze ludom. V tomto momente mame nasledovne priority – aby portal fungoval bezchybne ako na PC tak aj na mobile (preto sa snazime zozbierat pripomienky k funkcnosti a podla moznosti ich odstranit)

          – aby sme ho prelozili do slovenciny

          – aby sme oslovili osobnosti, autorov, zdruzenia, FB skupiny, iniciativy, ktore su na inych socialnych sietiach blokovane, alebo vymazavane a ktore sa este o portali nedozvedeli – ci uz v CZ, alebo SK a ponukli im alternativu

          – aby sme postupne rozbehli vsetky aktivity, ktore nam portal umoznuje robit

          a) v casti Infokanal

          – prijatim autorov, ktori budu prispievat kvalitnymi clankami

          – vytvaranim kvalitneho obsahu monitorovanim akejkolvek agendy, ktora sa na nas vali – Pandemia, Rusko-Ukrajinska vojna, Opicie Kiahne, Kyberneticke ataky, Uhlikova stopa, LGBTI agenda. Velky reset, 4 technologicka revolucia atd

          b) v casti Komunita – vytvorenim skupin ktore budu:

          – monitorovat spatne Pandemiu – vyjadrenia konzilia odbornikov, medii, politikov

          – monitorovat aktualne dianie

          – monitorovat a pomahat ludom s Trestnymi oznameniami, Nahlasovanim vedlajsich ucinkov po ockovani

          – spajat ludi z rovnakej profesie, segmentu, alebo zaujmu

          a zverit ich do ruk spravnym organizatorom/ administratorom, ktori budu aktivne vyvijat cinnost

          c) v casti Komunita – vytvaranim diskusnych for ktore budu:

          – archivovat podklady z dolezitych udalosti, aby sme ich mali odlozene pre buduce generacie – zo vsetkeho vyssie spomenuteho

          – pripravovat dokumenty, vyhlasenia na ochranu obcanov, voci akemukolvek porusovaniu ich ludskych prav – napr. aktualne by sa podla nas mali velmi vyrazne aktivovat rodicia v koprodukcii s ucitelmi, pretoze uz od Maja maju informaciu o AG testoch pre ich deti v Septembri a zaroven informacie, ze bez nich budu mat deti limitovani pristup do skoly atd, atd

          d) v casti Financovanie – kedze je to obciansky portal:

          – informovat ludi o moznosti podpory cez transparentny ucet

          – pripravit E-shop s merchandisingom Znovu Spolu a jednotlivych skupin, knihami vymazavanych autorov a podobne na podporu chodu portalu

          – pripravit Membership/ Clenske/ Predplatne, aby podpora obcanov presla do sofistikovanejsej podoby

          Len pre velmi jednoduchu predstavu (a opat plati, co napisal Jan Galan) – aktualne chod portalu – funkcnost, prenajom serverov, technicky tim, bezpecnost, administracia, prenosy dat nas stoji takmer 5 000 EUR/ mesiac/ Ked sa pozriete na transparentny ucet vidite tam cca 880 EUR, takze je jasne, ze ho v tejto faze pre ludi dotujeme 🙂

          e) do buducna – Znovu Spolu Appka

          – mame predpripravenu moznost pridat k Znovu Spolu okrem webu aj aplikaciu – od momentu financneho zastresenia tejto operacie do 2 mesiacov

          a mnoho dalsich veci.

          Len tolko v kratkosti na objasnenie. Dakujeme za doveru, verim, ze chapete nase posolstvo, snahu a konanie.

          Pozdravujeme a pekny den zelame 🙂

          • Peter Sabacký

            Člen
            30/07/2022 na 00:19

            @ladislavm ďakujem za zaujímavé zhrnutie , skúsim to prebehnúť a upozorňujem toto niesu nedostatky toto sú podnety, čiže nieje povinnosť to riešiť


            – k tým prekladom , ak to nemáte prekomplikované , a treba len správne popriraďovať texty a odkontrolovať funkčnosť a ak sa tým ešte nik nezabáva možno Vám na to budem stačiť

            – k tým aktivitám čo portál umožňuje, sú niekde zhrnuté ? (sú naznačené v “PREČO PREJSŤ NA ZNOVU SPOLU?<strong style=”font-family: inherit; font-size: inherit;”>”)

            – k časti a) a b) momentálne nemám nič

            – k časti c) páči sa mi časť “dokumenty” , nevšimol som si ale ani základné pravidlá pomenúvania vkladaných dokumentov a v akej veľkosti, prípadne kvalite sa majú vkladať , trochu som si to pozrel no niektoré veci by asi stačili len linky (na nástenku alebo do diskusie) , aby sa nestalo že bude vložený veľmi veľký súbor viac krát v rôznych skupinách s rôznym názvom keďže sa platia aj prenosy dát

            možno by bola zaujímavá “Knižnica” môžem vysvetliť rozdiel ak treba

            – k časti d) všimol som si na konci stránky odkaz na podporu, ale mozno by bolo do časti “Prečo ZNOVU SPOLU” za návody dať “Podpora” alebo to nazvite inak a tam to trochu opísať

            – zaujímavá by bola možnosť robiť ankety

            – ešte by som mal niečo k zoradovaniu skupín (nepodstatné), načo je v prehliadači na PC obsah menu komunity 3x (nepodstatné, keď Vám to funguje ),


            • Ladislav Matyinko

              Organizátor
              04/08/2022 na 11:23

              @peters45 vdaka za podnety. Presne tak to berieme a sme za ne vdacni. Preklad je do znacnej casti urobeny a slovenska verzia stranky spustena – do buduceho tyzdna odkontrolujeme a zmenime, co treba.

              Ohladom dokumentov, ich velkosti a pridavania pripravujeme video – bude k dispozicii medzi navodmi.

              Ostatne premyslime a uvidime, co cas prinesie, alebo ako co preskupime.

              V kazdom pripade vdaka snahu pomoct 🙂

        • Ladislav Matyinko

          Organizátor
          28/07/2022 na 10:55

          Jan Gala @Jan, Miroslav Poruban @MiroSlavP, Peter Sabacky @peters45 – ale aj napriek predchadzajucemu prispevku, sme pocuvali pozorne a menu v skupinach mate prehodene, rovnako ako prve miesto, kam vas presmeruje, ked otvorite skupinu 🙂 Este raz vdaka za podnet a pekny den 🙂

  • Jana Badurová

    Člen
    06/09/2022 na 21:12

    Ahojte, chcela som dat zdielat jeden clanok, a dostala som oznam “Pridali ste velmi vela odkazov”. Ked pozriem na svoju nastenku, tak posledny post som mala asi pred tyzdnom a ten predchadzajuci pred siedmimi tyzdnami..ci? Asi niecomu nerozumiem.

    • Ladislav Matyinko

      Organizátor
      02/10/2022 na 17:54

      Pozdravujeme Janka, problem este pretrvava? Ak ano, napiste, pozrieme sa na to! Peknu nedelu 🙂

      • Jana Badurová

        Člen
        02/10/2022 na 21:14

        Potom to po na neviemkolky pokus zrazu išlo. Myslela som, že som tento komentár potom zmazala 😁. Vďaka a prajem všetko dobré.

  • Ladislav Hennel

    Člen
    10/01/2023 na 15:17

    Zdravím chalani, natrafil som na bloknute asi video, ci audio z rozhovoru s P.Banašom na tejto téme

    https://www.znovuspolu.com/infokanal/znovu-spolu/agenda/totalita-cenzura-orwell-kde-su-nase-hranice-a-hodnoty-jozef-banas/

    Inakšie, skutočne odporúčam dať nahlasovanie chýb a podnetov do hlavného menu, lebo hľadať tému vo fóre, kde nato máte prispevok je veľmi komplikovane a intuitivne to každý hľadá v hlavnom menu…

    Vďaka

    Ladislav

Log in to reply.