Radšej sa pripraviť na výpadky energií počas leta. V zime môže byť neskoro…

Nadpis tohto článku nie je zvolený ako clickbait. Je totiž viac ako jasné, že nadchádzajúca zima nás pravdepodobne preverí. Staré známe: „Keď sa ťa zima opýta, čo si robil v lete?“ sa môže stať synonymom zimy v našich domácnostiach…

Martina Valachová pripravila ďalší podcast Odznova a tentokrát vyspovedala prepera, Pavla Ľuptáka

Pavol Ľupták patrí medzi ľudí, ktorí nielen hovoria o príprave na energetickú sebestačnosť, ktorú u seba doma aj zrealizoval. Jeho dom je energeticky sebestačný 10 mesiacov v roku v plnom komforte. S trochou uskromnenia je sebestačný celoročne. Ako sa to dá a koľko to stojí? A je možné vytvoriť si aspoň základnú sebestačnosť – rezervu, aj keď človek býva v bytovke? Bude prežitie tejto zimy kľúčové? Aj na to sa ho Martina spýtala v rozhovore.

Ako sa pripraviť? 

Pripraviť sa na výpadky energií, prípadne energiám na prídel, už nie je otázkou mimo misu. Situácia sa mení zo dňa na deň. Nie vždy je riešením stiahnutie kúrenia podľa návodu Veroniky Remišovej alebo varenie za pomoci pokrievky na hrnci podľa rady Richarda Sulíka. Preto som sa Pavla pýtala, čo je základ, ktorý by mal človek mať? A nielen z hľadiska energií?

Často sa stáva, že ľudia, ktorí žijú v byte si myslia, že nemajú žiadne možnosti urobiť si záložný plán. Možnosti existujú. Pre ľudí v domoch je tých možností viac. Všetko závisí aj od motívu, a samozrejme, aj od financií.

Pavol vedie aj kurzy pre preperov. Najstaršia účastníčka kurzu mala 70 rokov. Manželovi povedala, že ide do kúpeľov…

Viac v rozhovore, ktorý môžete sledovať priamo tu…

Ak sa vám rozhovor zapáči, podeľte sa oň s priateľmi. Dajte odber na YouTube (na to, aby vám chodili upozornenia na nové videá, musíte kliknúť aj na „zvonček“ pre notifikácie).

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
Email

Súvisiace články

Najčítanejšie články

TOP videá

Filter článkov podľa značiek