Opičie kiahne – Pandemické cvičenie NTI z Marca 2021. 270 Miliónov úmrtí a 3 Miliardy chorých.

Ďalšie pandemické cvičenie tentokrát od spoločnosti NTI z Marca 2021, publikované v Novembri 2021. Do tejto simulácie zahrnuli 270 miliónov úmrtí a 3 miliardy nakazených.

NTI je nezisková organizácia, ktorú okrem iných podporujú aj Rockeffellerova nadácia, Nadácia Billa a Melindy Gates a ktorá kooperuje s Johns Hopkins Univerity (všetci spomenutí boli spoluorganizátori pandemického cvičenia EVENT 201 s koronavírusom v Októbri 2019 a univerzita následne zásobovala celý svet dátami o koronavíruse). Pomoc pri tejto simulácii získali aj od Open Philantropy ktorej hlavnými donormi sú Cari Tuna a Dustin Moskovitz, spoluzakladateľ Facebooku a Asany. Hlavnými témami NTI sú Vojna Rusko – Ukrajina, Kybernetické ataky, Covid 19 a Dohľad nad Nukleárnym arzenálom.

Názov simulácie je Strengthening Global Systems to Prevent and Respond to High-Consequence Biological Threats čo v preklade znamená Posilnenie globálnych systémov, pre včasné predchádzanie a reagovanie na Biologické hrozby s ničivými následkami. Jej cieľom je poukázať na nepripravenosť krajín na takúto hrozbu, opätovné strašenie a navrhovanie opatrení, technologicých nástrojov na ešte rýchlejšiu, hlbšiu a väčšiu kontrolu ľudí.

Voľný preklad krátkej správy ohľadom pandemického cvičenia z výročnej správy NTI tu: NTI | bio, v spolupráci s Munich Security Conference, pozvala lídrov z Afriky, Severnej a Južnej Ameriky, Ázie a Európy z oblasti verejného zdravia, biotechnologického priemyslu, medzinárodnej bezpečnosti a filantropie pre tretie výročné simulačné cvičenie. Cvičenie bolo zamerané na identifikovanie nedostatkov v globálnych kapacitách pri prevencii, detekovaní a reakciách na biologické udalosti s ničivými dôsledkami.

Na virtuálnom mítingu sa lídri popasovali s fiktívnym scenárom nezvyčajného kmeňa vírusu opičích kiahní, ktorý sa najprv objaví v národe Brinia a rozšíri sa do celého sveta za 18 mesiacov. Uniknutie vírusu, ktorý zabije 270 miliónov ľudí a nakazí viac ako 3 miliardy ľudí je spôsobený teroristickým atakom s použitím upraveného patogénu v laboratóriu s neadekvátnou biobezpečnosťou v krajine so slabým dohľadom.

Jaime Yassif – Vice President at NTI (NTI | bio’s virtual tabletop exercise)

Výsledný report bol uverejnený v Novembri 2021 počas konferencie ohľadom Biologických Zbraní – Biological Weapons Convention (BWC) na stretnutí Zmluvných štátov. Predstavil kľúčové ponaučenia a odporúčania, vrátane potreby vylepšených globálnych systémov na hodnotenie a varovanie pred rizikami pandémie; proaktívnejším spúšťačom pre efektívnu pandemickú reakciu na národnej úrovni; nový globálny subjekt venovaný znižovaniu vznikajúcich biologických rizík spojených s rýchlym technologickým pokrokom.

Source: https://www.nti.org

Viac o tomto ďalšom pandemickom cvičení si môžete pozrieť v zdrojoch. Prípadne si dokumenty stiahnite, pre prípad, že sa začnú strácať.


ZDROJE:

1. WEB NTI.ORG: https://www.nti.org/events/report-launch-strengthening-global-systems-to-prevent-and-respond-to-high-consequence-biological-threats/

2. INFO O PANDEMICKOM CVIČENÍ V OFICIÁLNOM DOKUMENTE NTI – strana 6:

3. INFO O PANDEMICKOM CVIČENÍ VO VÝROČNEJ SPRÁVE NTI – strana 12:

4. VIDEO ZÁZNAM – prezentácie výsledkov pandemického cvičenia pandémie Opičích kiahní

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
Email

Súvisiace články

Najčítanejšie články

TOP videá

Filter článkov podľa značiek

Najnovšie články

  • Všetky kategórie
  • Hovorme Spolu
  • Monitoring
  • Odborné komentáre
  • Znovu Spolu
Všetky kategórie
  • Všetky kategórie
  • Hovorme Spolu
  • Monitoring
  • Odborné komentáre
  • Znovu Spolu
MédiáOdborné komentáre

Slovenskí novinári objavili svoje práva a dôstojnosť. Kedy objavia tie naše?

Odborné komentáreZdravie

Britský uznávaný kardiológ najprv propagoval Covid vakcíny, no teraz sa obrátil proti nim

Monitoring

WEF – Yuval Noah Harari | Treba si zvyknúť na myšlienku, že ľudia sú len zvieratá, ktoré môžeme “hacknúť”.

Odborné komentáreZdravie

Lockdown zničil zdravie, ľudskú dôstojnosť, ekonomiku aj budúcnosť!

MonitoringOpatrenia

Kanadský diktátor Trudeau sa už vyhráža: 90% preočkovanosť omikronovým boostrom alebo lockdowny!

Odborné komentáreZdravie

Svetové ekonomické fórum: „Solidné, racionálne dôvody“ pre implantáciu mikročipov deťom

Odborné komentáreZdravie

US Open bez Djokoviča, lebo odmietol neúčinnú vakcínu – proti Wuhan variantu

Monitoring

Najnovšia energetická fáza prípravy na totálnu kontrolu štátom

Hovorme SpoluO iniciatíve

HOVORME SPOLU | Juraj Matyinko (Maduar) – Osobné video o tom, ako vznikla idea iniciatívy (Video č.1)

Odborné komentáreZdravie

Kolekcia videí Reného Baláka – Školstvo SR, Testovanie a Rúška pre deti v školách – 12.01.2021 (Video č.1)

CenzúraMonitoring

TAKTO PRED ROKOM – Lekári a nezávislí odborníci vyzývajú vedenie RTVS k vytvoreniu priestoru pre diskusiu vo forme dialógu o pandemických opatreniach.

AgendaZnovu Spolu

ZNOVU SPOLU – Novinky 3.8.2022