Gates i britský premiér majú zainvestované do digitálneho ID, kritici varujú pred nočnou morou

Gatesova nadácia v septembri oznámila, že venuje 200 miliónov do projektov digitálneho ID zo sľúbených 1,27mld do globálnych zdravotných a rozvojových projektov, ktoré majú podľa nadácie zahŕňať digitálnu verejnú infraštruktúru, „vrátane databázy občianskych registrov, prepojenia platobných systémov, digitálneho ID a systémov na zdieľanie dát“ s cieľom dosiahnuť 2030 udržateľné ciele OSN, jedným z nich je aj tzv. Imunizačná agenda: Nikto nesmie byť vynechaný.

Gates investoval do digitálnych ID iniciatív nielen cez svoju nadáciu, ale aj osobne a prostredníctvom Microsoftu. 10 mld USD v roku 2010 prisľúbil na podporu desaťročia vakcín, ktoré vyvrcholilo kampaňou na experimentálne genetické vakcíny, ktoré boli natláčané populácii ako podmienka pre prístup k základným ľudským právam. GAVI – Aliancia výrobcov vakcín, ktorú založil a ktorá je jedným z najväčších donorov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), v roku 2018 prišla s iniciatívou digitálneho ID pre deti – INFUSE, ktorá takto definovala svoju víziu:

Predstavte si budúcnosť, v ktorej všetky deti dostanú prístup k život zachráňujúcim vakcínam bez ohľadu na to, kde žijú – budúcnosť, v ktorej rodičia a zdravotníci zaistia časovo primeranú vakcináciu, budúcnosť, v ktorej majú svoje vlastné digitálne uložené zdravotné záznamy, ktoré nemôžu byť stratené alebo ukradnuté, budúcnosť, v ktorej bez ohľadu na gender, ekonomické alebo spoločenské postavenie tento záznam umožní každému dieťaťu (a jeho rodičom) mať prístup k bankovému účtu, nastúpiť do školy, mať prístup k službám a vlastne tak viesť prosperujúci život.

Toto má byť dosiahnuté „prostredníctvom inovácií do nových technológií, ktoré modernizujú proces identifikácie a registrácie detí, ktoré najviac potrebujú život zachraňujúce vakcíny.“ Ako deti rastú, „digitálne záznamy uľahčia lepšie sledovať vakcináciu detí a možno ich použiť na prístup k sekundárnym službám ako je základné vzdelanie alebo pre uľahčenie procesu získania ďalších diplomov“. GAVI spolu s Microsoftom, Accenture a Rockefellerovou nadáciou ohlásili v roku 2016 alianciu ID2020 na zavedenie tzv. digitálneho pasu dobrého zdravia (good health pass).

V Indii Gates financoval rôzne schémy digitálneho ID, napr. v Indii založenú platformu MOSIP. Vo svojom osobnom blogu verejne chválil indický systém národnej digitálnej identifikácie Aadhaar, najväčší systém biometrickej identifikácie na svete s viac ako miliardou užívateľov. Aadhaar 12-miestné identifikačné číslo je podmienkou pre množstvo verejných i súkromných služieb, vrátane otvorenia bankových účtov, overenia voličskej identity, predloženia daňového podania, uskutočnenia digitálnych platieb, získania vládneho dôchodku, podpory a dotácií od štátu ako aj registrácie SIM karty do mobilu.

Finančne Gates podporil komplementárny systém k Aadhaar, ktorý poskytne jedinečné digitálne zdravotné ID všetkým občanom – tzv. Ayushman Bharat digitálna misia ohlásená v roku 2021. Susedný Pakistan už implementoval minulé leto podmienku (okrem ďalších obmedzení vstupu ako u nás), že nezaočkovaní nemali prístup k službám mobilných operátorov. Podľa Gatesa digitálne ID nepredstavuje žiadnu hrozbu pre súkromné údaje a dodáva: „Veď sme zafinancovali Svetovú banku, aby prístup Aadhaar bol aplikovaný v ďalších krajinách“. Nandan Nilekani, ktorý vyvinul tento systému a je zakladateľom firmy Infosys, naozaj už pracuje pre World Bank Group na podobnom projekte.

Druhý spoluzakladateľ Infosys a multibilionár Narayana Murthy je svokrom nového britského premiéra Rishi Sunaka. A hoci o bohatstve dedičky tohto multimiliardára sú plné britské média, akosi sa nedočítate, ak nedogooglujete, o produkte tejto firmy Aadhaar. Nečudo, že Rishi Sunak už minulý rok navrhol prechod na novú centralizovanú digitálnu menu CDBC, vďaka ktorej štát môže priamo zdaňovať bankové účty, stále vytvárať negatívny úrok a tak manipulovať menu ako aj sledovať všetky finančné platby občanov a kontrolovať ich prístup do platobného systému. Infosys je partner Svetového ekonomického fóra a Sunak má tam len svoju webstránku, čo nemá každý premiér v EÚ.

Britský premiér Rishi Sunak s manželkou Akshatou Murthy a kráľom Charlesom

New Yorkská univerzita v júli tohto roku zverejnila správu svojho Centra pre ľudské práva a globálnu spravodlivosť s názvom: „Dláždenie cesty do pekla? Úvod k úlohe Svetovej banky a globálnych sieti v propagovaní digitálneho ID“. V správe digitálne ID programy ako Aadhaar označuje ako „vážne a masové porušovania ľudských práv“, ktoré fakticky môžu zhoršiť už predtým existujúce formy vylúčenia a diskriminácie vo verejných a súkromných službách a viesť k ďalším novým formám poškodenia vrátane biometrického vylúčenia, diskriminácie atď. V ďalšej správe Centra k systému Aadhaar, bývalý konzultant Svetovej banky hovorí o prelude Aakhaaru – ilúzii inklúzie, presnosti a univerzálnej identity.

Michael Rectenwald, autor knihy Google Archipelago: Digitálny gulag a simulácia slobody” pre portál Defender uviedol:

Zo všetkých prostriedkov pre identifikáciu a sledovanie ľudí, digitálna identita predstavuje azda najvážnejšiu technologickú hrozbu pre individuálne slobody, akú si možno dnes predstaviť. Má potenciál zaznamenávať, sledovať a dohľadávať osoby, zhromaždiť kompletné záznamy všetkých aktivít od kolísky až po hrob. Bude slúžiť ako prostriedok donucovania a vymáhania poslušnosti s nehoráznymi požiadavkami vakcinačného režimu, ktoré nebudú mať konca. Nečudo, že Gatesova nadácia financuje túto invazívnu, práva potláčajúcu technológiu vzhľadom na jeho investície, tak finančné ako aj ideologické, do nátlakových neo-maltuziánskych a eugenických metód.“

Pre ozrejmenie maltuziánstvo strašilo tým, že produkcia potravín rastie len lineárne, kým populácia rastie exponenciálne. Toto bolo však vyvrátené a neo prístup je dnešné strašenie tým, že planéta neunesie vyšší počet obyvateľstva a teda jeho rast treba zvrátiť, podľa Gatesa na nulu a podľa ďalších ideológov OSN tak na 4 mld, príp. i 1 mld ľudí na Zemi. Eugenika zas môže byť rasová, zdravotná a sociálna a jej cieľom je eliminácia, t.j. zbavenie sa nechcených ľudí alebo zabránenie ich narodeniu – napr. postihnutých, či geneticky nechcených ale aj chudobných.

Svetové ekonomické fórum ma takúto víziu digitálnej identity.

Svetové ekonomické fórum sa dožaduje biometrických technológií údajne pre „rovnomerné rozdelenie bohatstva a zdrojov“. Aj Gatesova nadácia svoju investíciu zdôvodňuje ako pomoc pre rozvoj infraštruktúry, ktorú nízko a stredne príjmové krajiny môžu využiť, aby boli odolnejšie voči krízam, hrozbám pre verejné zdravie, klimatickým zmenám ako aj ako pomoc pre pandemickú a ekonomickú obnovu.“ Odolnejšie budú, keď svojich občanov donútia k poslušnosti aj proti vlastnému dobru, to určite. Každá kríza je príležitosťou pre týchto populačných kontrolórov.

Zdieľať článok

Facebook
Twitter
Telegram
LinkedIn
Email

Súvisiace články

Najčítanejšie články

TOP videá

Filter článkov podľa značiek

Najnovšie články

  • Všetky kategórie
  • Hovorme Spolu
  • Monitoring
  • Odborné komentáre
  • Znovu Spolu
Všetky kategórie
  • Všetky kategórie
  • Hovorme Spolu
  • Monitoring
  • Odborné komentáre
  • Znovu Spolu
RozhovoryZdravie

Ako zmeniť myslenie a vrátiť sa k radostnejšiemu životu? Príklady z praxe

MédiáOdborné komentáre

Dr. Igor Bukovský – Pani Čaputová, aj my sme konkrétni ľudia, haló…

RozhovoryZdravie

Lekári mi dávali pol roka života. Jaroslav Dušek má pravdu. Choroba je len následok.

Zdravie

Stretni sa s ľuďmi tvojej „krvnej skupiny“osobne. Koncom septembra 2023 vás pozývam na víkendovku tela a mysle.

AgendaRozhovory

Penis mu už nevráti nik. Diera namiesto vagíny je necitlivá. Ako chrániť deti pred zlým rozhodnutím?

RozhovoryV médiách

Nezabudnime na vyvodenie zodpovednosti z covid-hystérie – Štefan Havlík

RozhovoryZdravie

Ako detoxikovať domácnosť, čo si všímať na zadnej strane obalov a čo škodí vám i deťom?

RozhovoryZdravie

Ľudmila KUPCOVÁ: Cítime sa ako žobráci. Je to ponižujúce. Ak by sme sa nesnažili, syn už by bol “ležiak”

RozhovoryZdravie

Viete, že vaše telo má schopnosť „opraviť sa“? Blúdivý nerv je ako druhá miecha.

RozhovoryZdravie

Aspartám v nápojoch a jedle. Sledujte zadnú stranu obalov. Kedy sa mení na jed?

Zdravie

Klasické pasty sú plné chémie. Priznávajú to už aj niektorí zubní lekári…

RozhovoryZdravie

Prof. Jan RAK: Všetky procesy ozdravenia (aj v oblasti financií), závisia od vašich myšlienok a reči